Тарас Шевченко – поет геніальний. Вірші чудові, беруть за душу і не пускають. Завжди пам’ятатиму його: б’ють пороги\місяць сходить\як і вперше сходив…

Шевченко – символ нашої літератури і країни.

viewimg

Народ так полюбив Шевченка, що більшовиком не вдалося нічого з ним зробити. Вони просто замаскували його під російського революціонера, замість того щоб заборонити. Є ще дуріки, які кажуть, що Шевченка популярним зробив СРСР.

 

Постать Тараса Шевченка стала культом, за яким загубився сам раб Божий Тарасій, за якого я тут читав молитви, а й іноді його літературний доробок. 

Шевченко став настільки культовим, що письменники продовжували писати у його романтичному стилі, коли усе людство кохалося у модернізмі. Герой Хвильового каже, що Шевченко “кастрував нашу інтелігенцію”. Що ж він має рацію.

Шевченко не є абсолютним авторитетом, він не є другим Ісусом. Не можна замикати усю літературу на одному авторі. інакше вона сконає. Не можна замикатися на собі, слід порушувати загальнолюдські теми. Зайвий раз зверніть увагу на письменників Розстріляного відродження, а не процитуйте Шевченка.

Можливо через фактичну відсутність національного символа , Франція має таку різнобарвну і прогресивну літературу?