AMERICAN-SNIPER-Cover

Коротко: Найсмертоносніший снайпер розповідає про себе і війну в Іраці. 

Розлого: Кріс Кайл –  морський котик, герой, снайпер. Він мав 160 задокументованих убивств, що робить його найсмертоноснішим снайпером в американській історії. У цій автобіографічній книзі він описує своє раннє життя, навчання, висадки в Ірак, стосунки із сім’єю та свій бізнес після закінчення служби. Кріс Кайл успішно служив в морських котиках з 1999 по 2009, пройшовши війну в Іраці, але був убитий психопатичним солдатом чотирьма роками пізніше.  У книжці про це звісно нічого немає.
Перше, що помічаєш – схожість іракських повстанців з терористами на сході України. Це такі ж самі фанатичні обдовбиші, які готові жертвувати мирними жителями заради досягнення мети. Далі отримуєш цілку купу цікавих деталей про військову службу в США і війну в Іраці: в американській армії новачків дуже чмирять, морські котики обожнюють битися у барах(усі звинувачення з них потім знімаються), Будь-яке убивство снайпером має документуватися, підтвердужватися свідченнями очевидців і подаватися у звіті.

Для гарної стрільби треба гарно вмоститися

Товстою ниткою автор вплітає головне філосовське питання книжки про порядок пріоритетів: Бог – Батьківщина – Сім’я чи Бог – Сім’я – Батьківщина. На основі цього відбуваються головні сімейні сварки між Крісом і його Дружиною Тайею. Радує, що на цьому особливі розмисли автора і закінчується і він не цурається пишатися своїм визначним рекордом смертей. Він називає іракських повстанців дикунами і лише жаліє, що занадто мало їх завалив. Більше в цитатах.
Цитати (переклад мій):
Про війну в Іраці: “Дике, огидне зло. Ось з чим ми боролися в Іраці. Тому багато людей. включаючи мене, називали ворогів “дикунами”. насправді не було іншого способу описати те, з чим ми зіштовхнулися там.”

Про вбивства: “Ти думаєш, чи справді я можу пристрелити цього чувака? Це справді нормально? Але після того як ти убив ворога, ти бачиш що це нормально. Ти кажеш, Чудово. “

Про повстанців: “Багато повстанців були боягузами. Вони постійно кололися, щоб набратися сміливості, Без наркотиків, самі по собі, вони були нічим.”

Про постачання спорядження для війська: “…вірте чи ні, я не міг вмовити постачальну мафію видати мені одяг на холодну погоду.”

Підрозділ Кайла називався Карателі, на честь одноіменного супергероя.

Про мотиви: “Я пішов на війну заради моєї країни, а не Іраку. Моя країна відіслала мене туди, щоб їхнє гівно не дійшло до наших берегів. Я ніколи не воював за іракців. Мені на них абсолютно насрати.” 

Про плачі за убитими повстанцями: “Я бачив як сім’ї повстанців показують свою скорботу, розривають на собі одяг, обмазуються кров’ю убитих, Якщо ви любили їх, я думав, вам треба було тримати їх подалі від війни, Треба було не дати їм приєднатися до повстанців. Ви дали їм спробувати убити нас – що ж мало з ними статися, на вашу думку? “

Про журналістів на війні: “Найгірше що можна зробити для цієї війни це додавати медійників до підрозділів. Більшість американців не можуть сприйняти реальність війни, і репортажі медійників геть нам не допомагають. “

Про тактику повстанців: ” Вони були боягузами, які не просто ховалися за дітьми і жінками, а таємно сподівалися, що ми вб’ємо жінок та дітей. Їм здавалося, що це допоможе їхній меті, бо покаже нас поганими” 

Про Америку: “Допомагати один одному – це Америка.”